Agent Tomek z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

fot. Gabriela Jatkowska

Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła sześć zarzutów Tomaszowi K. Dotyczą m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia gotówki. Sprawa dotyczy afery wokół Stowarzyszenia Helper.

Stowarzyszenie Helper prowadziło ośrodki społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Organizację prowadził Tomasz K., znany jako agent Tomek. Śledczy wzięli pod lupę wydatki z dotacji państwowej, za które były kupowane m.in. drogie kosmetyki, sprzęt narciarski czy drony. Zarzuty postawiono już ok. 30 osobom.

Teraz Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła sześć zarzutów Tomaszowi K. Dotyczą m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w wysokości około 10 milionów złotych. Kolejne dotyczą oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

W połowie roku 12 zarzutów usłyszała Katarzyna K. – żona agenta Tomka. W środę zarzuty usłyszał również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Polityk sam poinformował o decyzji śledczych. “Jestem w najwyższym stopniu zbulwersowany i zdziwiony tym faktem. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Wręcz przeciwnie, to ja i kierowany przeze mnie urząd, jesteśmy ofiarami przestępstwa” – skomentował.

Źródło: wp.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*