Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii

W sprawie śmierci Polaka w Crewe, mieście leżącym w południowej części hrabstwa Cheshire, policja prowadzi śledztwo w kontekście morderstwo. Zatrzymano już dwie osoby.

Nasz rodak został znaleziony w centrum Crewe, przy ulicy Lord Street, na początku roku, 3 stycznia. Był ciężko ranny, a ratownicy medyczni, którzy zjawili się na miejscu, stwierdzili zgon. W minionym tygodniu lokalna policja ujawniła jego dane personalne – okazało się, że to imigrant z Polski, 41-letni Mariusz M. Policja podejrzewa, że w przypadku jego śmierci mamy do czynienia z morderstwem.

W związku z jego śmiercią i dochodzeniem prowadzonym przez służby aresztowano już dwóch mężczyzn. Wiadomo o nich tyle, że są mieszkańcami Crewe i mają odpowiednio 22 i 39 lat. 22-latek został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji, a 39-latek został puszczony wolno, ale policja zastrzegła, że może wezwać go kolejny raz w ramach śledztwa.

Oprócz tego oficerowie Cheshire Police znajdują się w kontakcie z rodziną ofiary, której zaoferowano pełne wsparcie psychologiczne.

Rozumiem, że tego rodzaju incydenty są niezwykle niepokojące dla naszej lokalnej społeczności, ale chciałbym wszystkich uspokoić, że robimy wszystko, co możemy, aby ustalić dokładnie, co się wydarzyło i kto był za odpowiedzialny – komentował zaangażowany w tę sprawę detektyw Paul Hughes. – Jesteśmy nadal na wczesnym etapie naszego dochodzenia, ale w tej chwili to wydarzenie wydaje się to odosobnionym incydentem – podsumował.

żródło:polishexpress

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*