OSIEK: Świnie zjadły rolnika. Zostało po nim tylko kilka kości

fot.Pixabay

Fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny zostały znalezione na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że niemal w całości został zjedzony przez świnie, które hodował. Przez ponad tydzień nikt nie zainteresował się losem mężczyzny.

71-latek wynajmował mieszkanie na jednej z posesji w Osieku. Hodował tam krzyżówki świni hodowlanej i dzika. Miał dwóch dużych osobników oraz kilkanaście prosiąt – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Fragmenty szkieletu rolnika znalazł w środę 8 stycznia właściciel terenu. Mężczyznę widziano żywego ostatni raz w sylwestra. Przez ponad tydzień nikt nie zainteresował się jego losem.

– Prokurator zlecił sekcję zwłok, która wykazała, że 71-letni mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował – powiedziała Tkaczyszyn.

Sekcja nie wykazała przy tym, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Nie wiadomo zatem, czy zmarł w wyniku jakiegoś schorzenia, czy na przykład zasłabł i to zwierzęta go zagryzły.

Prokurator dodała, że na miejsce zdarzenia został wezwany powiatowy lekarza weterynarii, który podejmie decyzje, co zrobić ze zwierzętami.

Jak podała “Gazeta Wrocławska”, świnie niemal w całości zjadły ciało 71-latka. Pozostało jedynie kilka kości kończyn oraz fragment czaszki. Mężczyzna miał też nadużywać alkoholu, a zwierzęta, które hodował, luźno biegały po posesji i nie były zamykane na noc.

źródło:polsatnews

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*