WIELUŃ: Okradł pielęgniarkę, która udzielała mu pomoc

Policjanci z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy bardzo szybko po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 38-latek ukradł telefon pielęgniarce, która udzielała mu pomocy na SOR. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

14 stycznia 2020 roku około godz. 19:50 policjanci zostali poinformowani o kradzieży telefonu komórkowego na terenie wieluńskiego szpitala. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż tego dnia z pomieszczenia na oddziale ratunkowym skradziono pozostawiony na biurku telefon komórkowy należący do jednej z pielęgniarek.

Właścicielka oszacowała straty na kwotę 600 zł. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się wieluńscy mundurowi. Dzięki wnikliwości policjanta z Zespołu ds. Wykroczeń wieluńskiej jednostki bardzo szybko ustalono, iż odpowiedzialnym za to zdarzenie może być 38-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Według ustaleń mężczyzna w tym dniu został przywieziony do szpitala karetką pogotowia. Na oddziale SOR udzielano mu pomocy medycznej. W tym czasie 38-latek wykorzystał chwilową nieobecność pielęgniarki i skradł pozostawiony przez nią na biurku telefon komórkowy. Zaraz po tym mężczyzna opuścił placówkę medyczną.

38-latek był dobrze znany wieluńskim mundurowym. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki ich szybkiej reakcji 38- latek został zatrzymany nim zdążył wrócić do domu. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który 38-latek ukrył w swojej odzieży. W chwili zatrzymania miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KWP Łódź

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*