LITWA: Polski biznesmen porwany dla okupu

7 stycznia litewska policja otrzymała informację od Centralnego Biura Śledczego, że na terenie tego państwa uprowadzono obywatela Polski. Do zdarzenia doszło w Wilnie, gdzie biznesmen przyjechał w interesach. Porywacze zażądali za jego uwolnienie 20 tys. euro (84,6 tys. zł). W tej sprawie skontaktowali się z rodziną zakładnika.

Mężczyzna przyjechał do Wilna między 4 a 5 stycznia w celach biznesowych. Potem rodzina straciła z nim kontakt – podała nadawca publiczny LRT Televizija. Dwa dni później policja litewska otrzymała informację od CBŚ, że Polaka porwano.

Sprawcy skontaktowali się z rodziną biznesmena i zażądali 20 tys. euro okupu. Dzięki współpracy służb obu państw, Polaka udało się odnaleźć i uwolnić, a podejrzanych o porwanie zatrzymać. Akcję przeprowadzono 8 stycznia.

Nie stwierdzono na jego ciele żadnych widocznych obrażeń. Po uratowaniu otoczono go opieką psychologa. Stwierdzono, że ofiara była przez kilka dni przetrzymywana w różnych obiektach i lokalizacjach, a następnie przewieziona na teren pustostanu w powiecie wileńskim.

Podejrzanymi o uprowadzenie są obywatele Litwy. 26 i 29-latek trafili do aresztu. Grożą im dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności, zagrożonego karą do 4 lat więzienia oraz próby wymuszenia z maksymalną karą 10 lat więzienia.

Źródło: LRT Televizija, Fakt24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*