Sąd Najwyższy bez litości dla upośledzony umysłowo wrobionego w morderstwo

Piotr Mikołajczyk to upośledzony umysłowo mężczyzna, potrafiący budować jedynie proste zdania. Według śledczych i sądu okazał się jednak geniuszem zbrodni. Mężczyzna miał siekierą zamordować dwie kobiety, a później tak starannie zatrzeć swoje ślady, że na miejscu zabójstwa nic nie znaleziono. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia. We wtorek Sąd Najwyższy oddalił kasację w tej sprawie.

Rzecznik Praw Obywatelskich osobiście skierował do Sądu Najwyższego wniosek o kasację wyroku.

“Wątpliwości Rzecznika budziły okoliczności, w jakich Piotr M. przyznał się do tej zbrodni – czy nie potwierdził tylko tego, co podpowiedzieli mu policjanci?” – czytamy w komunikacie Rzecznika.

 

IDEALNA OFIARA DLA ŚLEDCZYCH

Sąd Najwyższy w Izbie Karnej rozpatrzył kasację na rozprawie 28 stycznia 2020 r. We wtorek wydano postanowienie w tej sprawie.

Sąd wykluczył, by Piotr Mikołajczyk powtórzył jako wyuczony tekst okoliczności zdarzenia, który mu podsunęli policjanci. Tym samym według Sądu Najwyższego, mężczyzna po wypiciu litra wódki i czterech piw miałby popełnić zbrodnię doskonałą.

Sprawą mężczyzny zajęła się także Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która złożyła w imieniu Piotra skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Sprawa wciąż czeka na rozpoznanie.

źródło: polsatnews.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*