Grozili i stręczyli

Za nakłanianie do prostytucji odpowiedzą 31-latek i 30-latka z powiatu radzyńskiego. Podejrzani zamieszczali w Internecie ogłoszenia dotyczące świadczenia usług seksualnych przez dwie młode kobiety oraz czerpali z tego korzyści.

Dodatkowo 31-latek groził jednej z pokrzywdzonych uszkodzeniem ciała. Oboje usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, natomiast jego znajoma trafiła pod dozór Policji.

O sprawie policjanci zostali powiadomieni w ubiegłym tygodniu. Do I komisariatu zgłosiły się dwie młode kobiety, które oświadczyły, że od lutego 2020 roku są nakłaniane do uprawiania prostytucji.

Z informacji przekazanych przez pokrzywdzone wynikało, iż sprawcy doprowadzili do wynajęcia mieszkania oraz założyli im i administrowali ogłoszenia erotyczne na jednym z portali. Następnie pobierali od pokrzywdzonych określone kwoty pieniędzy. Dodatkowo jeden ze sprawców miał zastraszać kobietę, grożąc jej uszkodzeniem ciała oraz zaborem samochodu.

Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu I oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie bardzo szybko dotarli do sprawców. Okazało się, że to dwoje mieszkańców powiatu radzyńskiego w wieku 30 i 31-lat. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną za nakłanianie do prostytucji i jej ułatwianie. Dodatkowo 31-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna usłyszał zarzuty w recydywie.

30-latka trafiła pod dozór Policji, natomiast jej znajomy decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

KWP Lublin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*