To co zrobił 21-latek oburzyło mieszkańców Brodnicy

Obraził uczucia religijne i wrzucił filmik do sieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Brodnicy, który obraził uczucia religijne, znieważył miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, godność grobu znajdującego się na cmentarzu miejskim oraz pomnika Jana Pawła II. Młody mężczyzna wszystko nagrał na filmiku i umieścił na portalu społecznościowym. Trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy.

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 21-letniego mieszkańca miasta, po tym, jak wpłynęło zawiadomienie, że mężczyzna  na portalu społecznościowym umieścił filmiki obrażające uczucia religijne.

Policjanci zabezpieczyli nagrania, na których widać, że mężczyzna znieważa ołtarz jednego z kościołów poprzez pozowanie z butelką alkoholu w pozycji uwłaczającej godność kultu religijnego, znieważa w ten sam sposób grób znajdujący się na cmentarzu miejskim w Brodnicy oraz pomnik Jana Pawła II.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. W piątek, 30 kwietnia, usłyszy zarzut obrazy uczuć religijnych, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Bydgoszcz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*