NIDZICA: Plik banknotów schował w skarpetce

fot. Policja

Policjanci zatrzymali 26 – latka, który podczas jednego wieczoru, wykorzystując nieuwagę mieszkańców wszedł do dwóch mieszkań przez otwarte drzwi i dokonał kradzieży. Łupem padła damska torebka i plik pieniędzy.

O tym, że warto zamykać na klucz drzwi do mieszkania, mimo że w środku przebywają lokatorzy, przekonało się dwoje mieszkańców Nidzicy. Oficer dyżurny nidzickiej komendy w krótkim odstępie czasu dwukrotnie został poinformowany o kradzieżach. Sposób działania sprawcy wskazywał, że obu czynów mogła dokonać jedna osoba. Sprawca wykorzystując nieuwagę lokatorów wchodził do otwartych mieszkań i dokonał kradzieży. W pierwszym przypadku łupem padła damska torebka, w drugim plik pieniędzy.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. I tak, na jednej z głównych ulic miasta napotkali mężczyznę, który swoim wyglądem odpowiadał rysopisowi mężczyzny podejrzanego o kradzieże. Zatrzymany 26 – latek to mieszkaniec gminy Nidzica znany Policji z wcześniejszych kradzieży i włamań. Podczas wykonywania czynności policjanci ujawnili w skarpetce mężczyzny plik banknotów. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd je ma.

Sprawca kradzieży majówkową noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał 2 zarzuty kradzieży. Skradziona torebka wraz z zawartością oraz plik pieniędzy zostały odzyskane przez policjantów i wróciły do właścicieli. Mieszkaniec gminy Nidzica z popełnionych przestępstw będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*