Sprawa bestialskiego znęcania się nad kotem tarfiła do sądu

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie aktem oskarżenia zakończyła postępowanie w sprawie znęcania się nad kotem.

14 stycznia 2020 roku w mediach społecznościowych wyemitowano nagranie, na którym mężczyzna znęca się nad kotem bijąc go kijem. Zgłoszenie o takim zdarzeniu otrzymali również inspektorzy OTOZ Animals. Niezwłocznie powiadomili oni Policję.

Jak ustalono, do zdarzenia doszło w maju 2019 roku w Prabutach. 20- letni mężczyzna wielokrotnie uderzył kota metalową rurką oraz drewnianym kijem. W wyniku otrzymanych ciosów zwierzę nie mogło wstać. Następnie sprawca wypchnął kota na zewnątrz budynku.

Zdarzenie na swoim telefonie komórkowym nagrała 18-letnia partnerka mężczyzny. Kobieta nie próbowała mu przeszkodzić. Filmik przesłała swojej koleżance, która rozesłała go kolejnym osobom.

– Prokurator obojgu zarzuci popełnienia przestępstwa znęcania  się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje  Grażyna  Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku- Oskarżeni  nie przyznają się do  popełnienia zarzuconego im przestępstwa.

W toku postępowania przygotowawczego prokurator zastosował wobec obojga wolnościowe środki  zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się ze sobą.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Kwidzynie.

pog

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*