SKOCZÓW: Policjanci zatrzymali rozbójnika

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci ze Skoczowa zostali powiadomieni o rozboju. Pokrzywdzonym okazał się 59-latek, który został zaatakowany w swoim domu. Mężczyzn stracił przytomność po uderzeniu przez napastnika, po czym okradziony. Sprawca wyniósł sprzęt RTV, telefon oraz gotówkę.

Mundurowi podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz ustalili portret pamięciowy sprawcy. Już następnego dnia stróże prawa namierzyli i zatrzymali napastnika. Był nim 39-letni mieszkaniec Skoczowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Okazało się również, że 39-latek ma związek z kradzieżą sprzętu elektronicznego, gotówki i dokumentów oraz innych przedmiotów, a także próbował wypłacić z bankomatu pieniądze używając kradzionej karty. Śledczy ustalili, że mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy. Stróże prawa odzyskali część skradzionego sprzętu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie w sumie 3 zarzuty – rozboju, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Podczas przesłuchania zatrzymany nie przyznał się zarzucanych mu czynów. Z uwagi na to, że był już karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Cieszynie aresztował go na dwa miesiące.

KPP Cieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*