Prokurator Generalny cofnął akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił cofnąć akt oskarżenia przeciwko Mikołajowi Podolskiemu. Dziennikarz portalu Onet (i współpracownik Reportera) był oskarżony o rozpowszechnianie informacji z postępowania przygotowawczego dotyczącego przestępstw pedofilskich popełnionych na terenie Trójmiasta.

Decyzja ta zapadła po analizie postępowania przeprowadzonej na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w Prokuraturze Krajowej.

“W opinii Prokuratora Generalnego akt oskarżenia wobec dziennikarza w ogóle nie powinien powstać. Osobiście podziękował Mikołajowi Podolskiemu za jego dziennikarski wkład w wyjaśnienie sprawy, w której skierowano akt oskarżenia przeciwko sprawcom czynów pedofilskich”– informuje Prokuratura Krajowa.

W Prokuraturze Krajowej działa specjalna grupa prokuratorów, wyznaczonych przez Zbigniewa Ziobro, którzy analizują działania prokuratury i wszystkie wątki pojawiające się w postępowaniach dotyczących zdarzeń o charakterze pedofilskim.

Prokuratura Krajowa przypomina, że zdarzenia, o których mowa w filmie, miały miejsce w latach 2007-2015, jednak dopiero w wyniku polecenia Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobro z lipca 2017 roku doszło intensyfikacji prowadzonych czynności i podjęcia kilku umorzonych spraw, których wynikiem było skierowanie aktów oskarżenia.

Sprawą trójmiejskich pedofilów, jako pierwszy zajmował się magazyn “Reporter”.

eps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*