Znaleziono but zaginionej w Norwegii Polki

25-letnia Polka zaginęła 21 listopada 2018 roku w Norwegii. Mieszkała w Ørsta, miasteczku w regionie Møre og Romsdal, od zaledwie tygodnia. Pracowała w firmie sprzątającej. Czas wolny spędzała na łonie natury. Policja uważa, że feralnego dnia wybrała się na pieszą wędrówkę w okolice szczytu Saudehornet.

Teraz policjanci mogli natrafić na szczątki młodej Polki. W pobliżu miejsca jej zaginięcia odnaleziono but z fragmentami kości. O sprawie powiadomiono rodzinę 25-latki.

Sprawa zaginięcia 25-letniej Mai Herner, pochodzącej z Polski, poruszyła w listopadzie 2018 r. sporą część Norwegii. Młoda Polka w połowie miesiąca zamieszkała w małej miejscowości Ørsta w regionie Møre og Romsdal, gdzie pracowała w firmie sprzątającej. 21 listopada postanowiła wybrać się na wycieczkę na pobliski szczyt Saudehornet. Po raz ostatni widziano ją w sklepie spożywczym w centrum miasta. Potem ślad po niej się urwał.

Jeszcze tego samego dnia na parkingu przy wejściu na szlak znaleziono samochód 25-latki. W poszukiwania zaangażowanych było bardzo dużo osób. Byli policjanci z psami tropiącymi, helikopter i dron, w akcję poszukiwawczą włączył się także Czerwony Krzyż. Ale nie natrafiono na ślad Polki. Szybko przyjęto, że Maja Herner najprawdopodobniej miała wypadek w górach i nie żyje. Ciała jednak nigdy nie znaleziono.

Po prawie dwóch latach w sprawie mógł właśnie nastąpić przełom. Jak poinformowała w piątek 5 czerwca lokalna telewizja TV2, w pobliżu miejsca zaginięcia Mai natrafiono na pewien trop.

– Otrzymaliśmy informację, że dziś wieczorem ok. godz. 19 odnaleziono but z fragmentami kości. Podobne buty miała na sobie Maja Herner w dniu zaginięcia – przekazał telewizji prokurator Yngve Skovly.

Jeszcze tego samego dnia zorganizowano przeszukiwanie terenu, w którym brali udział policjanci, technik kryminalny i psy tropiące. Poszukiwania wznowiono w sobotę, jednak nie natrafiono na żaden nowy ślad. Ze względu na dużą ilość śniegu w okolicy, kolejne poszukiwania zaplanowano najwcześniej za kilka dni.

But został przekazany do badań. Wyniki mają dać jednoznaczną odpowiedź, czy należał do zaginionej Polki.

– Nie mamy informacji o innych zaginionych osobach z tej okolicy, dlatego odnalezienie buta powiązaliśmy ze sprawą Mai Herner. Jednak muszą to jeszcze potwierdzić badania. Rodzina Polki została powiadomiona o sprawie – przekazał mediom prokurator.

Źródło: Aftenposten / Fakt24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*