Łowcy głów zatrzymali gangstera poszukiwanego od 8 lat

Fot. symboliczne Policja

Łowcy głów z Małopolski zatrzymali 55-letniego gangstera Sławomira T. Mężczyzna przez wiele lat był nieuchwytny, ale teraz w końcu trafił w ręce przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Śledczy namierzyli go w Atenach. Mężczyzna w latach 90. siał postrach w krakowskim półświatku. Był związany m.in. z gangiem “Pyzy”  zamieszanym w podpalenia agencji towarzyskich a także gangiem Janusza T., pseudonim “Krakowiak”.

Sukces łowców głów z Małopolski. We współpracy z międzynarodowymi służbami namierzyli 55-letniego Sławomira T., który od ośmiu lat był poszukiwany kilkoma listami gończymi wydanymi przez prokuraturę i sądy.

W niektórych sprawach Sławomir T. występował jako podejrzany, a w innych jako skazany do odbycia zaległej kary więzienia. Prokuratura postawiła mu zarzuty za m.in. udział w bójce oraz pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego następstwem była śmierć osoby, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i ich dystrybucję.

Krakowskie media opisywały sprawę pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 6 listopada 1999 roku niedaleko dworca PKP w Krakowie, w ramach porachunków krakowskich gangów “Pyzy” i “Marchewy”. Napadnięty mężczyzna został porzucony pod siedzibą pogotowia ratunkowego przy ul. Łazarza z licznymi obrażeniami wewnętrznymi, pękniętą podstawą czaszki i połamanymi nogami. Na ratunek nie było szans. Jednym z 11 oskarżonych w tej sprawie był właśnie Sławomir T.

– Mężczyzna ukrywał się od dłuższego czasu, przede wszystkim za granicą – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Małopolskiej Policji. – Ustalono, że przebywa na terenie Grecji. Dlatego wystosowano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany jednak wielokrotnie zmieniał tożsamość, co znacznie utrudniało ustalenie miejsca jego pobytu – dodaje Sebastian Gleń.

Łowcy głów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tropili działania Sławomira T. i przekazywali stronie greckiej wszystkie zgromadzone informacje. Na tej podstawie, 55-latek został zatrzymany 2 czerwca przez greckich policjantów w Atenach. Obecnie mężczyzna przebywa w greckim areszcie, gdzie czeka na ekstradycję do Polski. Za popełnione przestępstwa, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:Fakt24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*