“Masa” na wolności. Wkrótce proces najsłynniejszego świadka koronnego

PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/ EAST NEWS

Jarosław Ł. (wcześniej Sokołowski)pseudonim “Masa” zakończył tymczasowy areszt. Były gangster z Pruszkowa jednak nie może opuszczać kraju, wkrótce ruszy  jego proces.

Jarosław Ł t rzy lata temu został tymczasowo aresztowany. Byłemu pruszkowskiemu gangsterowi postawiono aż 17 zarzutów. 58-latek miał m.in. dopuścić się oszustw o znacznej wartości, wręczać łapówki, czy zajmować się paserstwem towarów.

Jak informuje TVP Info, “Masa” właśnie wyszedł na wolność. Sąd Okręgowy w Łodzi postanowił uchylić tymczasowy areszt. Nadal jednak nie może spać spokojnie.

“Masa” ma zakaz opuszczania kraju. W dodatku musi trzy razy w tygodniu meldować się na policji i nie może opuszczać miejsca, które wskazał do tymczasowego pobytu. Nie może też kontaktować się z innymi oskarżonymi i pokrzywdzonymi.

“Wolnościowe środki zapobiegawcze skutecznie zabezpieczą prawidłowy tok procesu, a w szczególności powstrzymają oskarżonego od podejmowania działań destabilizujących tok procesu” – tłumaczy sąd.

Na przełomie czerwca i lipca ma ruszyć proces ws. “Masy”.   Przestępstw, o które jest oskarżony, dopuszczał się będąc już świadkiem koronnym. Na razie nic nie wskazuje na to, że zostanie pozbawiony tego statusu. Grozi mu do 10 lat wiezienia.

OSTATNIA KSIĄŻKA O MASIE TU DO KUPIENIA

 

żródło:o2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*