Zabił i pokroił ciało siedemnastolatki

Szwedzki sąd orzekł, że istnieją wystarczające dowody, aby wykazać, że Tishko Ahmed –  kurdyjski migrant,  zamordował i pociął  ciało swojej 17-letniej dziewczynę, Wilmy Andersson. Do zbrodni doszło w listopadzie zeszłego roku.  Jednak wyrok został  przełożony do czasu badania psychiatrycznego.

Uważa się, że Ahmed (23 lata) zabił Wilmę po kłótni w swoim domu w Wakesborg,  doszło do tego 14 listopada 2019 roku.

Najpierw rozpoczęto intensywne poszukiwania Wilmy, gdyż początkowo wierzono, że dziewczyna  zaginęła. Ale kilka tygodni po  jej zniknięciu policja ostatecznie odkryła głowę 17-latki w walizce ukrytej  w szafie, w domu migranta. Były tam także ślady krwi. Reszta ciała Wilmy nie została dotychczas odnaleziona.

Ahmed twierdził, że jest  niewinny, gdyż jego zdaniem fakt, że trzymał głowę dziewczyny w domu, świadczy jedynie o tym, że ją kocha, a zatem nie był w stanie jej skrzywdzić. Obrońca Kurda twierdzi, że jego klient został wrobiony w morderstwo.

Ahmed przybył do Szwecji jako uchodźca w 2001 roku. W tajemniczy sposób przyśpieszył otrzymanie obywatelstwa szwedzkiego, które  dostał już w 2014 roku i to po tym, gdy kilkakrotnie został odrzucony jego wniosek o zgodę na pobyt stały.

Prokuratora w Uddevall oskarżył Ahmeda między innymi o morderstwo. Sąd Rejonowy w Uddevalla, który rozpoznaje jego sprawę od 26 maja.Jednak wydanie wyroku w tej sprawie zostało przełożone w oczekiwaniu na badanie psychiatryczne, które potrwa cztery tygodnie.

voe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*