Aresztowano policjantów we Włocławku

Sprawa prawdopodbnie ma związek ze śmiercią policjanta

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania dwóch policjantów z włocławskiej komendy i funkcjonariusza Służby Więziennej. Mundurowi usłyszeli kolejne zarzuty, a świadek twierdzi, że sprawa może mieć też związek z postrzeleniem się policjanta na komendzie w Kole.

Do zatrzymania policjantów z włocławskiej komendy doszło 10 czerwca. Uczestniczyło w nim Biuro Spraw Wewnętrznych. Mundurowi usłyszeli po dwa zarzuty – przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

Jak podaje portal wloclawek.naszemiasto.pl: “z pierwszych doniesień w sprawie wynikało, że może chodzić o obrót tytoniem bez znaków akcyzy oraz zachodziło również podejrzenie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”.

Łącznie zatrzymano pięć osób, w tym funkcjonariusza Służby Więziennej. – Został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych, a w stosunku do niego toczą się niezależne czynności wyjaśniające – informuje w rozmowie wloclawek.naszemiasto.pl, ppor. Konrad Górski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego we Włocławku. Funkcjonariusz SW miał podawać się za policjanta.

W sprawie pojawił się jednak nowy wątek. Informator portalu wloclawek.naszemiasto.pl twierdzi, że aresztowania funkcjonariuszy to “część większej sprawy”.

“Historia może mieć związek z wcześniejszym postrzeleniem się policjanta na komendzie w wielkopolskim Kole”. Pod koniec maja 32-letni policjant postrzelił się tam w głowę z broni służbowej. Policjant w ciężkim stanie trafił do szpitala, kilka dni później zmarł.

Włocławscy mundurowi usłyszeli też kolejne zarzuty.

– Chodzi o działanie, które w opinii prokuratury wyczerpuje znamiona czynu z artykułu 286 kodeksu karnego – mówi prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policjanci mieli podawać się poszkodowanemu przedsiębiorcy za urzędników. Prokuratura nie ujawnia jednak jakiej instytucji.

Jak portalwloclawek.pl poszkodowany miał zostać oszukany na kilkadziesiąt tys. zł. “Każdy z nich, policjantów uzyskał 10 tys. zł, to mamy ustalone, natomiast strażnik więzienny nie otrzymał pieniędzy.” – informował prok. Wawrzyniak portalwloclawek.pl.

źródło:portalwloclawek.pl, PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*