Kopali, skakali po klatce piersiowej, uderzali młotkiem

fot. symboliczne Policja

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy -podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Podejrzani kopali swojego znajomego, skakali po klatce piersiowej, uderzali młotkiem powodując u niego liczne obrażenia. Mężczyzna przeżył dzięki zgłoszeniu świadków i szybkiej interwencji policjantów, którzy udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie.

W sobotę o godzinie 23 policjanci zostali zaalarmowani o bójce, do której doszło na gdańskim Chełmie. Najbliżej tego rejonu byli policyjni wywiadowcy, którzy od razu pojechali we wskazane przez zgłaszających miejsce. Policjanci przy jednym z bloków zauważyli leżącego zakrwawionego młodego mężczyznę z licznymi obrażeniami, któremu udzielili pomocy przedmedycznej. Policjanci wezwali również na miejsce pogotowie, które przewiozło nieprzytomnego mężczyznę do szpitala, w którym przebywa do dziś.

Policjanci dzięki zdobytym informacjom i relacji świadków ustalili okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa. Sprawcy wspólnie z pokrzywdzonym pili alkohol w pobliskiej altanie potem doszło między nimi do kłótni. Sprawcy zaczęli bić pokrzywdzonego, skakać po klatce piersiowej uderzać młotkiem po całym ciele, gdy stracił przytomność, przeciągnęli go pod klatkę schodową jednego z bloków.

W wyniku interwencji policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat- obywateli Ukrainy, których doprowadzili do policyjnego aresztu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali oględziny, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków.

Policjanci prewencji sprawdzali pobliski teren oraz mieszkanie zatrzymanych mężczyzn, w którym znaleźli schowany za lodówką młotek, którym najprawdopodobniej bito pokrzywdzonego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności sprawy i motywu działania podejrzanych nadal zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego z komendy miejskiej.

Podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie obu mężczyzn.

Decyzją sądu 23- latek i 25- latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*