ŁĘCZYCA: Zrzucił ze schodów sąsiadkę

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Łęczycy, który zaatakował swoją sąsiadkę. Mężczyzna zrzucił kobietę ze schodów, powodując u niej liczne obrażenia ciała. Agresor usłyszał już zarzuty, grozi mu kara co najmniej do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca 2020 roku około godz. 22.30 na jednym z łęczyckich blokowisk mieszkalnych. Wówczas 66-latka wracając do mieszkania, na klatce schodowej została zaczepiona przez sąsiada. 21-latek zaczął jej ubliżać i grozić pobiciem, a po chwili słowa przerodziły się w agresję fizyczną. Mężczyzna zepchnął kobietę ze schodów. Pokrzywdzona z urazem nogi trafiła do szpitala. Wezwani na miejsce stróże prawa zatrzymali agresywnego sąsiada. Mężczyzna był im znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Takie przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5. W związku z tym, iż podejrzany był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu może grozić mu wyższy wymiar kary. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

KPP Łęczyca

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*