SPRAWA IWONY WIECZOREK: W nocy ustalono miejsce, gdzie może znajdować się ciało zaginionej 10 lat temu nastolatki

W poniedziałek, 13 lipca Fundacja Na Tropie rozpoczęła poszukiwania szczątków Iwony Wieczorek. 19-latki, która zaginęła nad ranem  17 lipca 2010 roku w Gdańsku. Jak poinformował portal crime.com.pl Janusz Szostak – prezes Fundacji, w nocy przeprowadzono eksperyment: – Pozwala on stosunkowo precyzyjnie wskazać, gdzie może znajdować się ciało. Dziś rozpoczniemy szczegółowe poszukiwania w wytypowanym miejscu i na całym zaplanowanym terenie – dodaje Szostak.

Nocny eksperyment

Nie chce on ujawnić na czym polegał ów eksperyment, jednak podkreśla: – Potwierdził on nasze wcześniejsze ustalenia. Teraz pora sprawdzić to za pomocą georadaru i innego sprzętu. Ale może okazać się, że nawet to nie będzie potrzebne. Przed nami bardzo pracowity dzień.

W poniedziałek prowadzone były prace niwelacyjne, przygotowujące teren pod pracę georadaru, którym dziś będą sprawdzane wytypowane działki. Na jednej z nich natrafiono  na zaniedbane studzienki i stare szamba, które też zostaną prawdopodobnie sprawdzone.

– Najpierw jednak zweryfikujemy wytypowany w nocy punkt – zastrzega Szostak. – Być może nie będzie potrzeby sprawdzać innych miejsc. Chociaż, cały ten teren wydaje się nam wart zweryfikowanie. Może się okazać, że kryje niejedną mroczną tajemnicę.

– Co jeśli nie znajdziecie w tym miejscu szczątków Iwony Wieczorek?

– Może się i tak zdarzyć, jednak na taką ewentualność mamy przygotowany plan B i jest on wdrażany równolegle. Jego istotną cześć stanowią działania operacyjne, w tym rozmowy z osobami, które są ważne  dla tej sprawy, lecz dotychczas nie pojawiły się w śledztwie lub zeznały w nich niewiele. Taką rozmowę przeprowadziłem wczoraj. Rzuca ona nowe światło na tło tej historii. Naprawdę są to dla mnie szukające informacje. Jestem nimi zaskoczony. Chociaż wydawało mi się, że wiem już o tej sprawie wszystko. W najbliższym czasie czekają mnie kolejne rozmowy. To bardzo wzbogaca moje śledztwo i prowadzi do wyjaśnienia tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek- ujawnia Szostak.

Miejsce, gdzie prawdopodobnie zaatakowano Iwonę Wieczorek

Prezes Fundacji Na Tropie dodaje, że w czasie nocnego eksperymentu potwierdzono także miejsce, w którym prawdopodobnie doszło do ataku na Iwonę Wieczorek: – Wydarzyło się to nieopodal jej domu na osiedlu Jelitowski Dwór, w pobliżu ulicy Czarny Dwór. Ona przyszła tam aleją od strony mola w Brzeźnie. Od tego miejsca, do działek, które sprawdzamy, jedzie się samochodem zaledwie kilka minut – zauważa Szostak.

Przypomnijmy,  że w 2016 roku – po wskazaniu ich przez Janusza Szostaka – działki te były przeszukane przez policję. Jednak zdaniem prezesa Fundacji Na Tropie zrobiono to bardzo pobieżnie.

Dziś w poszukiwanych będzie brało udział kilkanaście osób, głównie wolontariuszy Fundacji Na Tropie.

Michał Jasman

Zdjęcia Fundacja Na Tropie  -zakaz wykorzystywanie fotografii bez zgody FNT

8 Komentarzy

 1. Można przeprowadzić eksperyment tzw. psychotroniczny. Biorą w nim radiesteci i jasnowidze oraz osoba prowadząca. Każda osoba zapamiętuje i potem rysuje co widziała po za ciałem fizycznym. Tak przed wielu laty odszukiwaliśmy ludzi, oraz zwierzęta. Dziś tych metod się nie stosuje, czasem tak. Sądzę że gdyby policja i służby kryminalne podeszły do sprawy w inny sposób i poprosiły o pomoc takich jak my, to sprawa byłaby rozwiązana w kilkanaście dni albo szybciej.

  • Policja opiera się na faktach, na prawdziwych śladach i świadkach, a nie na wymyślonych bzdurach przez jasnowidzów

   • Bardzo źle jest nie wierzyć w zdolności innych. Bardzo źle.
    Znam osobiście czlowieka odnalezionego przez rodzinę po miesiacu poszukiwan. Pomógł znany jasnowidz. Miejsce bylo absurdalne, a jednak prawdziwe.
    Zawiodla Policja, Interpol.

 2. Z całego serca mam nadzieję że się uda. Mam tylko nadzieję że ruszanie sprawy niema tylko polepszyć sprzedaży książki. BTW jeśli miejsce domniemanego porwania to faktycznie właściwe miejsce, to raz kamery biedronka stacja i narożna na skrzyżowaniu głównych ulic, czemu nikt nie sprawdził?

 3. A co z kuzynem Patrykiem, który najprawdopodobniej przyczynił się do ‘zniknięcia’ Iwonki? Od początku wszyscy mataczyli i jakimś dziwnym trafem policja ich nie przycisnęła. Ale poczekajcie, Karma wraca…

 4. A ja myślę że po prostu dziewczynie się zachciało siku i nie wytrzymał pęcherz zeszła ze ścieżki na siku i moim zdaniem wpadła w jakiś głęboki dół albo wpadła w stary nie używany zbiornik na szambo takie są moje przypuszczenia

 5. Odnosnie tych zdjec z tej dzialki czy fundacja bedzie sprawdzac ten kanal? Jakie powiazania z tym terenem maja znajomi Iwony? Czy znali wlasciciela tej dzialki albo osobe ktora wynajmowala ten teren? Jesli podejrzewamy najblizsze osoby z kregu ofiary to moze najlepiej jest skupic sie na bilingach rozmow telefonicznych ale nie od godziny 1-4 rano poniewaz Iwona w tym czasie zyla i nie miala sposobnosci spotkac ludzi ze swojego najblizszego grona. Ja bym sprawdzil bilingi numerow Patryka G, Pawla J I Pawla S po godzinie 4.12 i te miejsca logowan telefonow z tego samego dnia i dzien po zaginieciu Iwony. W tych miejscach trzeba szukac zaginionej z georadrem. Jesli ta hipoteza jest bledna to trzeba o tym napisac ze nie znaleziono wystarczajacych dowodow aby ta wersje potwierdzic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*