SPRAWA IWONY WIECZOREK:  Czy dziś nastąpi przełom w poszukiwaniach? (DUŻO ZDJĘĆ)

Rozpoczął się 3 dzień poszukiwań Iwony Wieczorek, zaginionej 10 lat temu 19 nastolatki z Gdańska, Poszukiwania prowadzi Fundacja Na Tropie na ternach ogródków działkowych w Gdańsku.

– Moim zdaniem dzisiejszy dzień będzie kluczowy dla naszych poszukiwań i powinien przynieść rozstrzygniecie, czy wybrany teren ma związek ze sprawą zaginionej 17 lipca 2010 roku Iwony Wieczorek. Już wczoraj natrafiliśmy na ślady, które  pozwalają nam przypuszczać, że kierunek poszukiwań był słuszny –  poinformował portal crime.com.pl Janusz Szostak – prezes Fundacji.

Fundacja Na Tropie rozpoczęła poszukiwania szczątków Iwony Wieczorek 13 lipca na działkach, które były już sprawdzane w 2016 roku przez policję. Nastąpiło to po zeznaniach Szostaka, który wskazał ten teren, jako potencjalnie związany ze zniknięciem mieszkanki Gdańska. Jednak wówczas, według prezesa Fundacji Na Tropie, został on przeszukany bardzo pobieżnie. Stąd powrót ekipy Szostaka po 4 latach, w to miejsce, które zostało wynajęte na czas poszukiwań przez Fundację Na Tropie.

We wtorek sprawdzono teren działki georadarem, a w nocy przeprowadzono analizę tych badań. 14 lipca, przy użyciu koparki, kopano także w 4 punktach na działce.

– Sprawdzaliśmy także część komórek znajdujących się na tej posesji, które są bardzo zagracone – wyjaśnia Szostak. Znaleziono kilkanaście opakowań  po silnie  żrącym środku.

Dziś, 15 lipca, wolontariusze Fundacji będą przeszukiwali kolejne pomieszczenia oraz znajdującą się na działce piwnicę, będzie też sprawdzany georadarem teren innej działki oraz pomieszczenia, gdzie w 2016 roku znaleziono liczne ślady krwi.

W poszukiwaniach, obok wolontariuszy Fundacji,  biorą także udział studenci wydziału geofizyki i kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.  Ekipę Fundacji Na Tropie w poszukiwaniach wspiera też radiesteta Zygmunt Gola.

– Korzystamy z wszelkich możliwych środków i metod, aby wyjaśnić tę sprawę. Uważam, że nie można zamykać się na działania, które mogą pomoc, a na pewno nie zaszkodzą –  przekonuje Szostak i dodaje. – To właśnie Zygmunt Gola wskazał na istotny punkt na tej działce.

W środę w poszukiwaniach będzie także uczestniczyła ekipa Zintegrowanej Służby Ratowniczej i Wodnego  Pogotowia Ratunkowego Jawiszowic. Ratownicy sprawdzą znajdujące się w tym rejonie studzienki oraz zakopane zbiornik z wodą.

– Kolejny dzień zapowiada się  bardzo pracowicie – zauważa Szostak i dodaje. – Wierzę, że będzie to przełomowy dzień.

Michał Jasman

Zdjęcia Fundacja Na Tropie  -zakaz wykorzystywanie fotografii bez zgody FNT

3 Komentarze

  1. Poczytałem trochę o tym zaginięciu, bilingach tel.jej powrocie do domu, jej znajomych itp. Według mnie na 100 % tam ja zakopali. Powinni dziś lub jutro znaleźć.

  2. Życzę Panu Szostakowi powodzenia na prawdę ja też bym nie popuścił tyle lat aż to się w głowie nie mieści co ta rodzina ma powiedzieć Matka iwony to jest hore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*