ARCHIWUM X: Zbrodnia opisana w notesie

fot. symboliczne Policja

Dzięki działaniom prokuratury oraz poznańskich policjantów z Archiwum X ustalono sprawcę zabójstwa, która miała miejsce w maju 2015 r. Do zbrodni doszło w miejscowości Lusówek w województwie wielkopolskim – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Działania Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu oraz funkcjonariuszy Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z tzw. Archiwum X, doprowadziły do ustalenia sprawcy zbrodni zabójstwa, która miała miejsce w maju 2015 roku w miejscowości Lusówek w województwie wielkopolskim.

Czynności procesowe wykonywane w toku innego postępowania karnego, nadzorowanego przez Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu ujawniły dowody, które zwróciły uwagę na zdarzenie sprzed lat. Chodziło o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w maju 2015 roku w wodach Jeziora Lusowskiego.
Śledczy dotarli do notesów należących do Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym „Zemsta po latach”, odkryli opis zabójstwa jakiego dokonał wymieniony. Autor zapisków, stosując retrospekcję, opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie

Dalsze działania procesowe, w tym weryfikacja dowodów dokonana przez policjantów z Archiwum X, powiązały niewyjaśnioną śmierć z 2015 roku z osobą Grzegorza L. Opisany przez niego w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze 5 lat temu. Jak ustalono, zmarły utonął, po tym jak został zrzucony z pomostu do wody.

Prokurator ogłosił Grzegorzowi L. zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie (art. 148 § 2 pkt 3 kodeksu karnego). Aktualnie weryfikowane są wyjaśnienia złożone przez podejrzanego.
Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

PK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*