30 mężczyzn zgwałciło 16-latkę. Premier zabrał głos na ten temat

Opinią publiczną w Izraelu wstrząsnął zbiorowy gwałt na szesnastolatce w wakacyjnym kurorcie na południu kraju, Ejlacie. To nie tylko zbrodnia przeciwko tej dziewczynie, to zbrodnia przeciwko samej ludzkości – napisał na Twitterze premier Benjamin Netanjahu.

Sprawa wywołała wyjątkowe poruszenie w czwartek po opublikowaniu szczegółów zeznań wskazujących, że około 30 mężczyzn stało w kolejce przed pokojem hotelowym nietrzeźwej dziewczyny, cierpliwie czekając na swoją kolej, aby ją zgwałcić. Potwierdziły to nagrania z hotelowych kamer zabezpieczone przez policję.

Sprawę na Twitterze skomentował premier Benjamin Netanjahu. “To niepojęte, nie ma innego słowa. To nie tylko zbrodnia przeciwko tej dziewczynie, to zbrodnia przeciwko samej ludzkości, która zasługuje na wszelkie potępienie” – pisał szef izraelskiego rządu.

Nastolatka złożyła skargę na policję 14 sierpnia. Pierwszy podejrzany, 27-letni mieszkaniec Hadery, został aresztowany w środę po tym, gdy korespondencja między nim a poszkodowaną ujawniła, że istnieje dokumentacja wideo domniemanego gwałtu. Drugi podejrzany, również 27-latek z Hadery, został aresztowany w czwartek rano.

Specjalnie powołana grupa operacyjna, złożona z 20 śledczych, przegląda nagrania z kamer, aby zidentyfikować wszystkich podejrzanych, mając nadzieję na ich późniejsze aresztowanie i przesłuchanie – podał portal Times of Israel. Według telewizji Keszet 12 policja zakłada, że niektórzy mężczyźni gwałcili dziewczynę, podczas gdy inni stali obok i patrzyli lub filmowali zdarzenie.

Dane poszkodowanej wyciekły do mediów społecznościowych – poinformowały w piątek media izraelskie, m.in. “Israel Hajom” i portal Walla! – co spowodowało falę internetowej nienawiści skierowanej w jej kierunku. Z obawy o bezpieczeństwo dziewczyny policja zdecydowała o wzmocnieniu ochrony wokół jej domu w Aszkelonie.

– Najtrudniejszą rzeczą dla niej jest niepewność co do zdjęć, boi się, że jej zdjęcia zostały rozesłane  – powiedziała portalowi Ynet anonimowa osoba, która spotkała się z rodziną poszkodowanej. – To tylko dziewczyna, która pojechała do Ejlatu, żeby spędzić czas z przyjaciółmi – dodała.

Ejlat jest jedynym izraelskim kurortem nad Morzem Czerwonym. W tym roku z powodu odwołania lotów zagranicznych ze względu na pandemię stał się głównym celem letnich wycieczek “rozwydrzonej” młodzieży, zwłaszcza młodych mężczyzn świętujących ostatnie chwile przed poborem do wojska – zwraca uwagę portal Mako.

źródło:PAP. polsatnews

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*