Po 30 latach policja namierzyła mordercę 19-latki

Ta zbrodnia wstrząsnęła Niemcami. 19-letnia Cornelia Geißler miała przed sobą całe życie. Dziewczyna zniknęła bez śladu pod koniec 1990 roku. Po czterech tygodniach poszukiwań została znaleziona martwa w lesie ze śladami po ciosach nożem na całym ciele. Sekcja zwłok potwierdziła, że została zgwałcona.

Do niedawna wydawało się, że sprawca tej brutalnej zbrodni zabierze ze sobą do grobu mroczny sekret. Teraz, po 30 latach od tego zdarzenia policja znalazła trop, który prowadzi do podejrzanego. Ujawniono, że mężczyzna ma dziś 78 lat, pochodzi z okolic Ilmenau i prawdopodobnie był dla Cornelii Geißler osobą obcą. Jak dotąd nie został aresztowany – informuje dziennik “Bild”.

W namierzeniu domniemanego oprawcy 19-latki mogła tajemnicza kobieta – rówieśniczka Cornelii, która została zgwałcona w 1990, prawdopodobnie przez tego samego napastnika.

Komisarz Lars Fabig, który bada sprawę Cornelii Geißler, w rozmowie z dziennikiem “Bild” przyznaje, że wiele szczegółów dotyczących tych dwóch historii się pokrywa i nie wyklucza, że może chodzić o seryjnego sprawcę. Kobieta zgłosiła się na policję w 2018 roku. W marcu 2020 roku, aby zdobyć więcej szczegółowych informacji na temat sprawcy policjanci za pośrednictwem programu kryminalnego na antenie telewizji ZDF poprosili o zgłaszanie się innych kobiet, które zostały zgwałcone w okolicach Ilmenau pomiędzy 1989 i 1991 rokiem. Już wtedy podejrzewali, że kobiet poszkodowanych przez tę sama osobę jest więcej.

źródło: Bild, Fakt24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!