ZABIERZÓW: Biegał z siekierą i atakował sąsiadów

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 37-latka z gminy Zabierzów podejrzanego o występek o charakterze chuligańskim i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu. Agresor dewastował siekierą mienie sąsiadów, w tym wyposażenie domu jednego z nich.

Kilka dni temu (4 września br.), po północy, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy, że po jego posesji biega mężczyzna z siekierą. Policjanci natychmiast udali się pod ten adres, jednak agresora już nie zastali. Według relacji zgłaszającego, był to znany mu mężczyzna, mieszkający w tej samej miejscowości.

Sprawca wtargnął na teren posesji zgłaszającego, gdzie siekierą uszkodził skrzynkę na listy, ogrodzenie, szyby w oknie oraz drzwiach wejściowych, a następnie wszedł do jego domu, gdzie zdewastował telewizor, stół i lampę. Kiedy właściciel domu próbował przeciwdziałać totalnej demolce agresor przyłożył mu siekierę do szyi, grożąc pozbawieniem życia. Następnie napastnik uciekł. Okazało się, że w okolicy zostały uszkodzone również dwa samochody oraz ogrodzenie przy jeszcze innej posesji.

Policjanci natychmiast udali się do miejsca zamieszkania agresywnego mężczyzny, lecz tam go nie zastali. 37-latek został zatrzymany następnego dnia na innej posesji w tej okolicy. Stróże prawa ustalili, że pozostałe szkody, jakie powstały w okolicy to również jego sprawka. Zatrzymany przyznał się policjantom, że dokonał tych czynów, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyny swojego zachowania.

W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli siekierę, którą sprawca posługiwał się przy dokonywaniu przestępstw. Straty, jakie powstały w wyniku jego działania, przekraczają kwotę 5,5 tysiąca złotych.

6 września br. 37-latek usłyszał sześć zarzutów dotyczących zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim, zakłócenia miru domowego oraz kierowania gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego i decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
KWP Kraków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*