Ukrainiec zabił swojego rodaka

Zaledwie kilka godzin zajęło kartuskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa obywatela Ukrainy, którego ciało znaleziono w Kawlach Dolnych. Zatrzymany do tej sprawy 39-latek został doprowadzony do komendy i usłyszał już zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.

We wtorek policjanci z Kartuz otrzymali informację o znalezieniu zwłok w Kawlach Dolnych. Na miejsce natychmiast została wysłana grupa dochodzeniowo – śledczą, która wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora, wykonała oględziny zwłok oraz miejsca ich znalezienia. Zwłoki mężczyzny zostały przewiezione do prosektorium, celem ustalenia dokładnej przyczyny zgonu.

W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej kryminalni ustalili osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą. Kilka godzin później na terenie Gdańska, mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Dalsza praca śledczych pozwoliła na przedstawienie 39-latkowi zarzutu zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KWP Gdańsk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*