Urządził swojej żonie piekło

Dramat młodej kobiety, której pomogli lubińscy policjanci, trwał ponad rok. Jej gehenna zaczęła się za granicami kraju. Kiedy uciekła przed mężem do Polski, ten przyjechał za nią, znalazł swoją żonę i nadal urządzał jej piekło. Podczas jednej z interwencji, oprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dramat kobiety zaczął się w czerwcu, kiedy jej mąż przyjechał za nią z Niemiec i wielokrotnie, znajdując się pod wpływem alkoholu, dobijał się do jej drzwi, nachodził ją i nękał. Kiedy mężczyzna dostał się do mieszkania, uderzył swoją żonę, zniszczył jej telefon, groził pozbawieniem życia. W chwili awantury w mieszkaniu znajdowało się ich półtorarocze dziecko.

Jak ustalili policjanci, 38–latek wielokrotnie poniżał, ośmieszał, wyzywał swoją żonę, ograniczał kontakty, krytykował i kontrolował. Oprócz przemocy psychicznej, agresor stosował również przemoc fizyczną.

Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, mężczyźnie przedstawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją 24–letnią żoną, a Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Lubinianin będzie również odpowiadał za umieszczenie bez zgody swojej żony, jej nagiego wizerunku na portalu społecznościowym, a także posiadanie przy sobie metamfetaminy.

Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

KWP Wrocław

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*