POLKOWICE: Wjechał ciężarówką w tył citroena. Zginęła 13-latka

20 minut po godzinie 14 w miniony piątek na drodze ekspresowej S3 nieopodal zjazdu Kaźmierzów, doszło do jak już teraz wiemy tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Lekarze z zielonogórskiego szpitala walczyli o życie 13-letniej dziewczynki, która odniosła najpoważniejsze obrażenia. Niestety nastolatka zmarła w szpitalu. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 59-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym najechał na tył osobowego citroena, który zatrzymał się przed inną ciężarówką w związku z występującym na tym odcinku zwężeniem drogi.

W aucie francuskiego producenta podróżowały cztery osoby, które trafiły pod opiekę lekarzy. Niestety 13-latka, która została natychmiast przetransportowana śmigłowcem LPR pod opiekę lekarzy, zmarła w szpitalu. Pod opieką medyków nadal znajduje się 42-letni kierowca osobówki, który również trafił do lecznicy w ciężkim stanie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności opisywanego zdarzenia. Kierowca ciężarówki, która wjechała w tył osobówki został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym, za co w obecnych okolicznościach grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale również do natężenia ruchu.

KPP Polkowice

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*