Pijany 27-latek zasnął na torach. Przejechała po nim kolejka wąskotorowa

27-letni mężczyzna został potrącony przez kolejkę wąskotorową na Śląsku. Ranny z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało był pijany. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął na torowisku i nie słyszał nadjeżdżającej kolejki.

Po godzinie 10:00 dyżurny tarnogórskiej komendy został poinformowany o wypadku, do którego doszło na wysokości zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu ucierpiał mężczyzna, który został potrącony przez kolejkę wąskotorową.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 28-letni maszynista kolejki wąskotorowej, po otrzymaniu od członka składu tzw. obserwatora informacji o leżącej w okolicy torowiska osobie, natychmiast wykonał hamowanie składem. Pomimo szybkiej reakcji maszynisty, kolejka nie zdążyła się zatrzymać i potrąciła mężczyznę leżącego przy torowisku. Był nim 27-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej był pijany. W jego organizmie znajdowało się 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął przy torowisku i nie słyszał nadjeżdżającej kolejki. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia, będą teraz ustalali śledczy z tarnogórskiej komendy.
KWP Katowice

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*