JEDLIN-ZDRÓJ: Pijany “w trupa” prowadził karawan pogrzebowy

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego pomógł policjantowi obezwładnić nietrzeźwego mężczyznę, który kierował karawanem pogrzebowym i miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo znajdował się pod wpływem amfetaminy, co potwierdził przeprowadzony test. Chwilę przed zatrzymaniem kierowca wykonywał na jezdni niebezpieczne manewry, które mogły zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Mężczyzna kierujący karawanem pogrzebowym w Jedlinie-Zdroju w powiecie wałbrzyskim jadąc główną arterią miasta najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie na podwójnej linii ciągłej kolejny pojazd. Wałbrzyski policjant natychmiast zareagował na popełnione wykroczenia. Podczas próby wylegitymowania kierowca stał się jednak agresywny, dlatego funkcjonariusz poprosił innych policjantów o wsparcie. W tym momencie do miejsca zdarzenia dojechał przypadkowy mieszkaniec Jedliny-Zdroju, który widząc całą sytuację pomógł funkcjonariuszowi obezwładnić agresora.

W trakcie wykonanych dalszych czynności przez przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany, gdyż w jego organizmie było ponad 2,8 promila alkoholu. Ponadto wykonany test na zawartość narkotyków wykazał, że 26-latek znajduje się również pod wpływem amfetaminy.

Karawan pogrzebowy trafił na parking strzeżony, a mężczyzna do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
KMP Wałbrzych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*