3-letni Kordian został odnaleziony przez leśniczego

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdański, strażacy, rodzina i wolontariusze przez wiele godzin poszukiwali 3-letniego chłopca, mieszkańca miejscowości Piece w gminie Kaliska, który zaginął w środę po południu. Chłopca odnalazł leśniczy. Dziecko było 3 kilometry od domu.

 Chłopiec odjechał z miejsca zamieszkania na swoim rowerku. W poszukiwaniach uczestniczyło kilkuset policjantów, strażaków, pracowników nadleśnictwa, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Na szczęście chłopiec został odnaleziony przez jednego z pracowników Nadleśnictwa Lubichowo. Jest cały i zdrowy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zakończyli poszukiwania 3 letniego mieszkańca gminy Kaliska. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego około godziny 16:00. Do poszukiwań natychmiast skierowano kilkuset funkcjonariuszy z miejscowej oraz sąsiednich jednostek. W akcji uczestniczyli również policjanci z Trójmiasta, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawcza Straży Pożarnej z Gdańska oraz miejscowi strażacy, pracownicy Lasów Państwowych, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Użyte zostały psy tropiące, dron z kamerą termowizyjną, noktowizory oraz helikopter.

Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania zakończyły się kilka minut po godzinie 20:00. Chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy, niespełna 3 kilometry od miejsca zamieszkania przez jednego z pracowników Nadleśnictwa w Lubichowie.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci, aby bacznie sprawowali opiekę nad swoimi pociech,

źródło:KPP Starogard Gdański

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*