Kancelaria adwokacka prosi internautów o pomoc w sprawie zbrodni

Na profilu kancelarii adwokackiej z Bytowa pojawił się nietypowy apel. Adwokat zwrócił się do internautów z prośbą o przyjrzenie się prawdziwej fotografii z miejsca zbrodni. Ich spostrzegawczość może przyczynić się do zmiany wyroku sądu. Chodzi o mały, ale kluczowy element.

Zdjęcie i prośba pojawiły się na facebookowym profilu “Kancelaria Adwokacka Paweł Szmurło”. Autor wpisu zwrócił się o pomoc w rozpoznaniu kształtu odbitego w jednej z plam krwi. Jak przyznał, od ustalenia tego na pozór drobnego szczegółu zależy przyszłość osoby, która w innym wypadku może otrzymać karę dożywocia.

“Czy rozpoznajecie Państwo kształt odbity w plamie krwi? Od identyfikacji tego śladu może zależeć to, czy NIEWINNY (w mojej subiektywnej do pewnego stopnia ocenie) CZŁOWIEK DOSTANIE DOŻYWOCIE. W miarę możliwości proszę o zamieszczenie zdjęcia zawierającego ten kształt w realu u Państwa, jeśli go rozpoznajecie” – apeluje Kancelaria Adwokacka Paweł Szmurło (pisownia oryginalna).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kancelarię, znak odbity w kropli krwi ma około jednego centymetra długości. Jak przypuszcza autor wpisu, najprawdopodobniej jest to ślad po przedmiocie codziennego użytku. Do tej pory na liście znalazły się: końcówka mopa (od strony nasadki bez szczotki), końcówka narzędzia kuchennego, przedmiot, który może służyć do wyrobu surowego drewna z lasu.

Mimo to przedstawiciel kancelarii apeluje do internautów, aby podchodzili do analizy zdjęcia z otwartą głową. Jak zaznaczył, chodzi o okoliczności popełnienia zbrodni, a więc powzięcie pewnych założeń z góry może wprowadzić w błąd.

“Kształt ma ok. 1 cm długości, prawdopodobnie został wykonany przedmiotem codziennego użytku w domu jednorodzinnym (np. z kuchni lub łazienki). (…) Może to jednak być cokolwiek innego, do okoliczności zbrodni nigdy nie można podchodzić z góry wyciągniętymi wnioskami” – podkreślił przedstawiciel kancelarii we wpisie.

Przedstawiciel kancelarii poprosił o pomoc w identyfikacji kształtu, a gdyby było to niemożliwe – przynajmniej udostępnienie zdjęcia i załączonego apelu. Ewentualne odpowiedzi lub przypuszczenia należy zamieszczać w komentarzach pod postem na profilu kancelarii.

źródło:o2.pl

13 Komentarzy

  1. Witam.slad że zdjęcia który jest na plamie przypomina mi kształt zszywki od zszywacza którym często łączy się dokumenty. Wyrwana zszywka może przybrać podobny kształt.

    • Wyrwana zszywka nie może się aż tak idealnie ułożyć z kątami prostymi jak jest wyrwana lub ręcznie ustawiana w takim akcie. Przypomina mi to ręczną szatkownice do warzyw taka z czasów PRL, gdy się naciskało na nią z góry to wychodziły ostrza o takim kształcie litery “Z”. W zależności od modelu były takie które miały większy nóż do szatkowania jak i takie małe noże. Używało się różnych rozmiarów noży do szatkowania warzyw w zależności od potrzeb. W moim odczuciu ślad z zdjęcia przypomina mi właśnie ten przedmiot wyżej opisany.

  2. W miejscu połączenia dwóch kropli była grubsza warstwa krwi i nie wszystko się odkleiło, to widać. Przedmiot był tam przez chwilę bo nie zasechł razem z krwią. Coś odcisnęło kształt odklejając i nie rozmazując zasychającej krwi. Jeśli nie ma podobnych, tylko odwrotnych, śladów na podłodze, nie jest to but ani laska z gumową końcówką. Np. Końcówka trzonka narzędzia, młotka, noża, pilnika, siekierki. Ze znaczkiem, trochę już sfatygowanym, z gumoplastikowego materiału. Znaczek to odbicie lustrzane. Coś jak Z albo 2. Może rozmiar narzędzia, młotka. Albo sfatygowane logo.

    • Slad został wycięty, a bardziej zaznaczony na krwii nożem do tapet, którego oderwana końcówka leży powyżej zagadkowej plamy. Jej czubek jest czerwony, co sugeruje użycie go do wykonania wzorka. Nie wiem w jakim celu ktoś miałby taki znaczek zostawić. Plamka obok posiada jakby ślad zgaszenia papierosa, zgadza się z jego przeciętną średnicą.

  3. Wstając z podłogi, trzymał nóż w ręku, poparł się i odcisnął dolną powierzchnią trzonka znak we krwi. Narzędzie opuściło miejsce zbrodni.

  4. Mnie bardziej zastanawia ten przedmiot koło krwi- czy to szkło?- jest na rogu ubrudzony .A może wcale nie był to przedmiot tylko zostało tym szkłem wyryte?

  5. Przypomina mi to kształt odbicia końcówki klucza do zwykłego taniego zamka do drzwi.Klucz upadając przednią końcówką mógł zrobić take odbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*