Pedofil o molestował kilka dziewczynek idących do szkoły

fot. symboliczne Policja

13 października  do VI Komisariatu Policji w Krakowie zgłosili się zaniepokojeni rodzice trzech dziewczynek , które miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznajomego mężczyznę. Dzieci na szczęście opowiedziały swoim rodzicom o zaczepiającym je i dotykającym obcym mężczyźnie. Do tych incydentów miało dojść w rejonie krakowskiego Prokocimia.

 W rejon, w którym pojawił się mężczyzna zostały wysłane dodatkowe patrole. Wywiadowcy po cywilnemu przeczesywali okolice. Natychmiast też zabezpieczono dostępne monitoringi. Policjanci wytypowali sprawcę i tego samego dnia został on zatrzymany w rejonie gdzie dochodziło do molestowań.

Policjanci dokonali przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie zabezpieczono wszelkie elektroniczne nośniki pamięci. Ich zawartość będzie teraz badana przez biegłego pod kątem ujawnienia ewentualnych treści pedofilskich.

Dzisiaj 41-latek usłyszał zarzuty dopuszczenia się w dwóch przypadkach tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 pozbawienia wolności. Decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany.

Ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że takich incydentów z udziałem mężczyzny mogło być znacznie więcej Komisariat Policji VI w Krakowie prosi o kontakt rodziców lub opiekunów dzieci które mogły stać się ofiarami tego mężczyzny.

KWP Kraków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*