Zatrzymania oficerów w Komendzie Stołecznej Policji

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało czterech oficerów z Komendy Stołecznej, to policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową: naczelnik, kierownik sekcji i dwóch oficerów. Wydział ma zostać poddany całkowitej reorganizacji. Zatrzymań dokonano na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

– Zatrzymania funkcjonariuszy komórki do walki z przestępczością samochodową to efekt wspólnych działań Komendanta Stołecznego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ze względu na nadal trwające czynności w tej sprawie ewentualne wypowiedzi zastrzegła sobie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w której prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w tej sprawie – powiedział portalowi tvp.info rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka.

Policjanci usłyszą w prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, a także manipulowania statystykami policyjnymi. Z ustaleń śledczych wynika, że policjanci, zawyżając statystyki, dzielili się uzyskanymi za to premiami.

Jak podaje portal tvp.info, jeden z zatrzymanych – wysoki rangą oficer, z 30-letnim stażem pracy w policji – miał niebawem odejść na emeryturę. Podczas przeszukań mieszkania jednego z zatrzymanych odnaleziono narkotyki.

Z informacji portalu wynika, że wydział do walki z przestępczością samochodową ma zostać poddany całkowitej reorganizacji.

źródło:tvpinfo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*