Zamknął żonę w toalecie na 1,5 roku

Policja z północnych Indii uratowała kobietę, która ostatnie 1,5 roku spędziła zamknięta w toalecie o powierzchni niecałego metra kwadratowego. W pomieszczeniu miał zamknąć ją mąż. Podczas przesłuchania twierdził, że jego partnerka była niepoczytalna i sama nie chciała wychodzić na zewnątrz.

13 października (we wtorek – red.) otrzymałam anonimowe zgłoszenie o losie Ramrati. Natychmiast poinformowałam o tym lokalną policję, po czym pojechałam we wskazane miejsce wraz z czterema osobami z mojego biura – przekazała agencji SWNS Rajani Gupta, inspektor zajmująca się ochroną praw kobiet w indyjskim stanie Hariana.

Na miejscu zespół znalazł kobietę zamkniętą w ciasnym pomieszczeniu. “Jej stan wskazywał na to, że była głodzona. Niemal w ogóle nie jadła” – tłumaczyła Gupta.

W rozmowie z policją kobieta przyznała, że w toalecie zamknął ją jej własny mąż. W izolacji miała spędzić blisko 1,5 roku. Podejrzany zaprzeczył wszelkim oskarżeniom, tłumacząc policjantom, że jego żona ma problemy psychiczne i siedziała w zamknięciu “z własnej woli”. Jednocześnie nie był w stanie pokazać policjantom żadnej dokumentacji medycznej poświadczającej o chorobie kobiet
– Kiedy rozmawialiśmy z ofiarą, udzielała jasnych i jednoznacznych odpowiedzi. Jej zachowanie przeczyło relacji męża – dodała Gupta.

Stan kobiety zbadał lekarz chirurg, który potwierdził, że w układzie mięśniowo-szkieletowym zaszły poważne zmiany, świadczące o “długim pobycie w ciasnej przestrzeni”.

Sprawa trafiła do prokuratury. Niedługo mąż kobiety ma usłyszeć zarzuty.

Para była małżeństwem przez 17 lat. Mają troje dzieci.

źródło:Hindustan Times, polsatnews.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*