BRODNICA: Uciekał przed policją i potrącił funkcjonariuszkę

fot. symboliczne Policja

Kierowca golfa nie zatrzymał się do kontroli, po pościgu potrącił policjantkę i uciekł. Policjant oddał strzał ostrzegawczy. Pasażer pojazdu został zatrzymany. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie kierowcy samochodu.

W niedzielę (26.10) około 18:00 policjanci ruchu drogowego z Brodnicy zauważyli vw golfa, który gwałtownie ruszył ze stacji paliw i jechał w kierunku obwodnicy miasta. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak zbagatelizował to i zaczął uciekać.

Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci zajechali drogę golfowi, jednak kierowca tego auta nie zatrzymał się i uderzył w radiowóz. Policjantka wysiadła z radiowozu i złapała za klamkę golfa. Jednak kierowca gwałtownie ruszył na wstecznym biegu potrącając policjantkę. Po kilkuset metrach auto zatrzymało się, a kierowca zaczął uciekać. Drugi z funkcjonariuszy, reagując na to, co się wydarzyło, oddał strzał ostrzegawczy.
Policjanci zatrzymali pasażera golfa. 53-latek był w stanie nietrzeźwości. W tej chwili trwają czynności mające na celu zatrzymanie kierowcy golfa, którego dane policjanci znają, więc to zapewne tylko kwestia czasu, aż zostanie zatrzymany.

KWP Bydgoszcz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*