Zgwałcił i zamordował pielęgniarkę pod jej domem

Policjanci z podlaskiego Archiwum X dążą do wyjaśnienia zabójstwa 30-letniej kobiety w Białymstoku. Na podstawie sporządzonych portretów pamięciowych domniemanego sprawcy tej zbrodni, funkcjonariusze poszukują osób, które mogą pomóc w identyfikacji mężczyzny.

Zbrodnia wydarzyła się w sierpniowy wieczór 2001 roku, na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Wówczas, 30-letnia kobieta wracając do domu, została zaatakowana i zgwałcona. Na skutek poniesionych obrażeń, 30 latka po kilku miesiącach, zmarła w szpitalu. Policjanci pracujący wtedy nad rozwiązaniem zbrodni odtworzyli ostatnie godziny z życia 30-letniej Agnieszki D. Kobieta była pielęgniarką i pracowała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Została zaatakowana kilkanaście metrów od swojego bloku tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy, przy ulicy Piłsudskiego.

Jak ustalili śledczy, sprawca wykazywał ogromne zdeterminowanie w swoim działaniu. Mężczyzna zaatakował kobietę pomimo tego, że niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla.

Policjanci na podstawie zeznań świadków sporządzili portrety pamięciowe sprawcy. Zebrane w toku prowadzonego śledztwa informacje wskazują, że był to mężczyzna najprawdopodobniej w wieku około 30 lat, wzrostu około 170 centymetrów, szczupłej budowy, o pociągłej twarzy i ciemnych włosach. Tamtego wieczoru ubrany był w kremową koszulkę polo i ciemne spodnie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numer 47 711 31 20 oraz 47 711 2172, numer alarmowy 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Wszystkim osobom zapewniamy anonimowość.

W przedstawionych wizerunkach uwzględniona została progresja wiekowa.

Policja Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*