WOLBORM: Pijany wiózł trzy małe córki i dachował

37-letni kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad samochodem, dachował i zatrzymał się na podwórku jednej z posesji. Mężczyzna wiózł trzy córki w wieku od sześciu do dziewięciu lat -poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W zdarzeniu, do którego doszło kilka dni temu w gminie Wolbrom, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. – Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie swoich dzieci i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Sebastian Gleń.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Kierowca stanie przed sądem. Odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także za spowodowanie kolizji drogowe.
Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu policjanci poinformują również Sąd Rodzinny, który oceni sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie.
źródło: PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*