Skrępowane zwłoki kobiety w kompostowniku. Zatrzymano jej syna

fot. Policja

Brutalne zabójstwo w Bielawie na Dolnym Śląsku. Na ogrodach działkowych w kompostowniku znaleziono skrępowane ciało starszej kobiety. W sprawie zatrzymano jej syna.

Jak informuje Radio Wrocław, w dolnośląskiej Bielawie doszło do brutalnego morderstwa. Zaczęło się od zgłoszenia zaginięcia starszej kobiety. Przed dwoma dniami do funkcjonariuszy policji zgłosił się 44-letni mężczyzna, który podał dokładny rysopis i numer telefonu matki.

Policjanci zaczęli analizować dane z telefonu komórkowego i odkryli, że znajduje się on w ciągłym ruchu. Urządzenie zostało zarejestrowane we Wrocławiu, Świdnicy i Bielawie. W pewnym momencie mundurowym udało się ustalić dokładne miejsce, w którym znajduje się komórka. Był to autobus komunikacji miejskiej – informuje Radio Wrocław.

Jak się okazało, autobusem podróżowała jedynie… torebka starszej kobiety, co miało zmylić policję i podrzucić jej fałszywy trop.

Podejrzanie zachowanie syna poszukiwanej kobiety doprowadziło do tego, że policjanci zaczęli sprawdzać wszystkie miejsca, w których lubiła ona przebywać. Jedną z takich lokalizacji były ogródki działkowe w Bielawie. Tam też dokonano makabrycznego odkrycia – w kompostowniku znajdowało się jej skrępowane ciało.

Podczas przesłuchania syn zamordowanej kobiety zmieniał swoje zeznania – raz się przyznawał do zbrodni, by po chwili temu zaprzeczać. Jak powiedział Radiu Wrocław prokurator Emil Wojtyra, 44-latek został zatrzymany i czeka go rozprawa przed sądem. Śledczy najprawdopodobniej będą wnioskować o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

źródło: Radio Wrocław,wp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*