W mieszkaniu było martwe dziecko i pijani rodzice

W Świdnicy na Dolnym Śląsku w niedzielę nad ranem zmarło pięciotygodniowe niemowlę. Wezwani przez pogotowie policjanci zatrzymali pijanych rodziców. Śledztwo ma wyjaśnić, czy mogli się przyczynić do śmierci dziecka.

Prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował w niedzielę, że nad ranem przyjęto zgłoszenie o pięciotygodniowym chłopczyku, który nie oddycha.

– Oprócz służb medycznych na miejscu znaleźli się też policjanci oraz prokurator. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Potwierdzona została śmierć dziecka. W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę śmierci. Od wyników sekcji uzależniamy też dalsze postępowanie wobec rodziców – powiedział prok. Rusin.

Jak dodał prokurator rejonowy, rodzice byli w momencie zdarzenia pijani. U matki dziecka stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi, a u ojca prawie 3 promile. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

Prokurator wyjaśnił, że dochodzenie prowadzone jest w kierunku bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia i nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

– W zależności od wyników sekcji zapadnie decyzja, czy rodzice będą przesłuchiwani w charakterze świadków czy podejrzanych – zaznaczył prokurator.

źródło:PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*