Ciało zaginionego przed 9 laty Polaka odkopano w lesie w Anglii

W czwartek 17 grudnia detektywi z West Yorkshire Police poinformowali, że odnaleziono ciało poszukiwanego od 9 lat Dariusza Michałowskiego. 44-letni Polak zaginął w marcu 2011 roku w Huddersfield. W związku z zaistniałymi okolicznościami zmieniono charakter prowadzonych czynności w sprawie z poszukiwań osoby zaginionej na śledztwo w kierunku ustalenia osób odpowiedzialnych za morderstwo.

Informacje o odnalezieniu ciała zaginionego Polaka przedstawił detektyw Tony Nicholson z West Yorkshire Police w krótkim komunikacie. Na nagraniu wideo policjant wyjaśnia okoliczności towarzyszące zakończeniu poszukiwań. Ciało Dariusza Michałowskiego znaleziono w lesie w pobliżu Hays Lane w Mixenden.

Jest to miejsce oddalone o około 4 mile od centrum miasta. Przez kilka ostatnich dni grupa policjantów przeszukiwała okolice w nadziei na odnalezienie ciała Polaka zaginionego w marcu 2011 r. Jego ciało znaleziono zakopane w odległości około  50 metrów w głębi lasu. O tragicznym końcu poszukiwań poinformowano już jego rodzinę, która od 9 lat czekała na informacje.

Dariusz Michałowski przyjechał do Wielkiej Brytanii do pracy. Był w stałym kontakcie z żoną i córką w Polsce. Od momentu zaginięcia w związku z prowadzonym śledztwem aresztowano 5 mężczyzn, których po przesłuchaniu zwolniono. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą w kierunku ustalenia sprawcy lub sprawców morderstwa.

Osoby posiadające informacje mogące pomóc w śledztwie proszone są o kontakt z HMET – Homicide and Major Enquiry Team (West Yorkshire, England, UK) za pośrednictwem numeru 101 lub poprzez kontakt na stronie www.westyorkshire.police.uk.contactus w odniesieniu do sprawy “Op Pavecrest”. Informacje przekazać można również anonimowo niezależnej organizacji charytatywnej Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

źródło: thepolishtelegraph

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*