KRAKÓW: Był poszukiwany od 18 lat. Fałszerz pieniędzy udawał bezdomnego

W Krakowie zatrzymano 51-latka, który od 18 lat był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna wpadł, udając bezdomnego. Teraz grozi mu kara więzienia, w którym spędzić może nawet 25 lat.

Policjanci w ramach akcji „ Bezdomni Zimą” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą znajdować się potrzebujący czy zagrożeni wychłodzeniem organizmu. Mundurowi rozmawiają przy tym z bezdomnymi, pytając czy nie potrzebują pomocy. Jak się okazuje, wśród „osób bez adresu” znajdują się także poszukiwani przez organy wymiaru sprawiedliwości. 5 stycznia policjanci z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali bezdomnego, który ukrywał się od … 18 lat.

5 stycznia w godzinach porannych policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie na ulicy Bernardyńskiej nawiązali rozmowę z przechodzącym bezdomnym. Mężczyzna oświadczył nie potrzebuje pomocy, ale sprawiał wrażenie zdenerwowanego. Irracjonalne zachowanie mężczyzny wzbudziło w policjantach podejrzenie, że coś ukrywa. Został wylegitymowany lecz podane dane personalne wzbudziły u policjantów podejrzenia, że dotyczą innej osoby. Mundurowi zaczęli dalej wypytywać legitymowanego. Doświadczenie i dociekliwość policjantów skutkowały „kapitulacją” bezdomnego. Widząc, że dalsze obstawanie przy swoim nie ma sensu, podał swoje prawdziwe dane osobowe. W toku dalszych czynności ustalili, że legitymowany jest o dwa lata młodszy niż pierwotnie podał – „korzystał” z danych osobowych swojego brata, których wyuczył się na pamięć.
Powód podania nieprawdziwych danych był niebanalny. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest od 18 lat na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Krowodrza w związku z art 227§1 dawnego kodeksu karnego (fałszowanie pieniędzy, papierów wartościowych). 51-latek został zatrzymany a następnie osadzony w areszcie śledczym do dyspozycji prokuratury.

KWP Kraków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*