Zwłoki zaginionego 26-latka z Polski wyłowione ze stawu w Szkocji

Szkocka policja odnalazła ciało zaginionego Polaka. 26-latek miał zaginąć 13 grudnia. Teraz służby prowadzą czynnością mające wyjaśnić okoliczności jego śmierci.

Jak wynika z relacji szkockich mediów Łukasz M. miał zaginąć w niedzielę 13 grudnia 2020 roku. Jak czytamy na łamach “The Edinburgh Reporter” ostatni raz był widziany w rejonie West Pilton Drive (Edynburg) około 22.40. W związku z jego zaginięciem szkockie służby rozpoczęły poszukiwania. “Łukasz od ponad dwóch tygodni nie dawała żadnego znaku życia swoim bliskim” – komentował 30 grudnia 2020 roku inspektor Grant McCulloch z komisariatu policji w Craigmillar. “Jest to bardzo nietypowe, aby przez tak długi czas nie kontaktował się ze swoją rodzinę, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia”.

Pomimo działań i apeli policji ze Szkocji długo nie udawało się trafić na trop naszego rodaka. W końcu, po Nowym Roku, w poniedziałek 4 stycznia jego martwe ciało zostało odnalezione w Granton, w północnej dzielnicy Edynburga, leżącej na wybrzeżu Morza Północnego.

Jak czytamy na łamach “The Edinburgh Live” ciała Polaka zostało wydobyte około godziny 11:00 z wody w kamieniołomie w pobliżu West Granton Road. Policja jeszcze przed formalną identyfikacją zwłok wydała komunikat, że ciało należy do zaginionego Łukasza M.

Jak zginął nasz rodak? Czy  Łukasz został zabity, czy mamy do czynienia z jakimś nieszczęśliwym wypadkiem? “Dochodzenie w tej sprawie jest w toku, a pełny raport zostanie przekazany prokuratorowi” – czytamy w oficjalnym (i dość suchym, jeśli idzie o treść) komunikacie wydanym przez rzecznika Police Scotland.

Odpytywani przez policję mieszkańcy nie posiadają jednak wielu informacji na temat tego co działo się w ostatni weekend nad brzegiem stawu w Edynburgu. Widziano wprawdzie wzmożone działania policji, w tym wezwanych na miejsce nurków, ale to wszystko co wzbudziło uwagę mieszkańców spokojnej na co dzień dzielnicy. Mimo wszystko detektywi nie porzucają nadziei, że istnieją osoby, które mogą posiadać kluczowe dla śledztwa informacje.

źródło:polishexpress

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*