Dlaczego 13-latka po ucieczce z domu dziecka poniosła śmierć?

Znane są już przyczyny śmierci 13-letniej dziewczynki, która kilka dni temu uciekła z domu dziecka w Pacółtowie (woj. warmińsko-mazurskie) i została znaleziona martwa w strumyku w pobliskiej miejscowości. Sekcja zwłok nie wykazała, by do śmierci nastolatki przyczyniły się osoby trzecie. Dlaczego więc doszło do tragedii?

Makabrycznego odkrycia dokonano w piątek 8 stycznia rano w Kurzętniku. Dzień wcześniej 13-letnia dziewczynka uciekła z oddalonego o ok. 6 km domu dziecka w Pacółtowie, którego była wychowanką. Na ciało nastolatki, leżące w strumyku, natknął się przypadkowy przechodzień. W pobliżu znajduje się pustostan, w którym spotykała się okoliczna młodzież. Dziewczynka była widziana w placówce w czwartek między godziną 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, wszczęto jej poszukiwania.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) wszczęła w poniedziałek 11 stycznia postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-latki. W ramach tego postępowania badany jest wątek dotyczący tego, w jaki sposób wychowanka domu dziecka opuściła placówkę i czy w związku z tym mogło dojść do nieprawidłowości ze strony personelu.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski poinformował we wtorek, że w poniedziałek odbyła się sekcja zwłok nastolatki, podczas której nie ujawniono na jej ciele jakichkolwiek obrażeń, jakie mogłyby zadać osoby trzecie, a które mogłyby skutkować zgonem. Wykluczono też utonięcie jako przyczynę śmierci dziewczynki. Natomiast ze wstępnej opinii biegłego wynika, że na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu – wyjaśnił prokurator.

Dodał, że pobrano biologiczny materiał do zbadania na zawartość alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych.

źródło:PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*