Biegła psychiatra miała fałszować dokumentację medyczną, żeby pomóc przestępcy

Biegła psychiatra z Bydgoszczy usłyszała w Prokuraturze Krajowej 25 zarzutów dotyczących m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Według prokuratury, kobieta miała sfałszować historię leczenia mężczyzny podejrzanego o udział w grupie przestępczej oszukującej obywateli Szwajcarii metodą “na policjanta”. Prokurator zawiesił biegłą w wykonywaniu zawodu.

Ofiarami przestępców mieli być m.in. obywatele Szwajcarii. Jak poinformowała prokuratura, jeden z członków grupy Sandro B., który jest tymczasowo aresztowany, podczas postępowania powoływał się na fakt leczenia psychiatrycznego. Prokurator dokonał weryfikacji dokumentacji medycznej podejrzanego.

“W wyniku podjętych czynności ustalono, że zawiera ona poświadczające nieprawdę wpisy dokonane przez lekarza psychiatrę, rzekomo prowadzącą leczenie podejrzanego” – poinformowali śledczy.

Chodzi o ekspertkę z dziedziny psychiatrii wpisaną na listę biegłych Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali psychiatrę. Kobieta usłyszała łącznie 25 zarzutów dotyczących m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej.

Prokuratura nie informuje, jakiej wartości korzyści majątkowe lub osobiste biegła przyjęła od Sandro B. w zamian za sfałszowanie historii leczenia. Czyny zarzucane podejrzanej zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

“Prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz zawieszenia podejrzanej w wykonywaniu zawodu lekarza. Ponadto prokurator dokonał zabezpieczenia majątku podejrzanej w wysokości 111 tysięcy złotych” – podała Prokuratura Krajowa.

źródło:PAP, polsatnews

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*