BABIMOST: Włamali się do pustego domu i mieszkali w nim 4 miesiące

Dzielnicowi z Babimostu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w październiku 2020 roku włamali się do opuszczonego domu, zamieszkali w nim i przez ten czas dewastowali. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

3 lutego w południe, dzielnicowi z Babimostu zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w mieście. Właścicielka, która na co dzień nie zamieszkuje pod tym adresem, przyjechała skontrolować czy z domem wszystko w porządku i okazało się, ze nie może dostać się do środka. Ktoś zablokował drzwi od wewnątrz. Kobieta zauważyła również wybite piwniczne okno.

Policjanci weszli do domu i zastali w nim dwóch znanych im mężczyzn, którzy byli już wcześniej notowani za przestępstwa i wykroczenia. To dwaj mieszkańcy Babimostu – 24-latek i 35-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Właścicielka domu po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń zauważyła, że skradziono sprzęt elektroniczny oraz zniszczone zostały meble w kuchni i pokojach. Straty wyceniono na kilkaset złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnionego przestępstwa. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP w Zielonej Górze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*