Przez 23 lata gwałcił swoją córkę. Wyrok niczym kpina

Na karę 14 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu 55-letniego mężczyznę za gwałt na swojej małoletniej córce, która miała mniej niż 15 lat, oraz wielokrotne jej molestowanie seksualne. Wyrok nie jest prawomocny. Proces ze względu na charakter sprawy odbywał się przy drzwiach zamkniętych.

Jak poinformował prokurator Andrzej Dubiel rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, według ustaleń do przestępstw miało dochodzić w latach 1993-2016.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła córka, kiedy już była pełnoletnia. Po zawiadomieniu ojciec został zatrzymany i trafił do aresztu.

– Oskarżony nadużywając stosunku zależności wynikającej z relacji ojciec-córka wielokrotnie dopuszczał się wobec niej zabronionych zachowań o charakterze seksualnym, w tym dopuścił się zgwałcenia – wyjawił prokurator Dubiel

Sąd ponadto orzekł wobec oskarżonego także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej córki na odległość nie mniejszą niż 50 metrów przez okres 12 lat. Zasądził także od oskarżonego dla niej 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Prokurator Dubiel dodał, że w ocenie tarnobrzeskiej prokuratury okręgowej wyrok jako słuszny.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać.

źródło:PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*