Dyrektor szkoły wiele razy gwałcił 11-letnią uczennicę. Skazano go na karę śmierci

Sąd w Patnie orzekł karę śmierci dla dyrektora prywatnej szkoły za wielokrotne gwałty na 11-letniej uczennicy. Nauczyciel, który pomagał dyrektorowi, otrzymał dożywocie. W Indiach zaostrzono kary za gwałty na dzieciach po protestach po gwałcie i morderstwie na 8-latce w 2018 r.
“Mając na uwadze naturę sprawy wytoczonej przeciw głównemu oskarżonemu Arvindowi Kumarowi, który popełnił gwałt na ofierze, nie jestem w stanie zasądzić kary niższej niż kara śmierci” – dziennik “The Times of India” cytuje poniedziałkowy werdykt sądu w Patnie, w stanie Bihar.

Oprócz kary śmierci dla dyrektora szkoły sąd nakazał zapłatę 1,5 mln rupii (ok. 76 tys. zł) zadośćuczynienia rodzinie dziewczynki oraz 100 tys. rupii (ok. 5 tys. zł) grzywny.

Drugi z oskarżonych, nauczyciel Abhishek Kumar, za udzielanie pomocy przełożonemu otrzymał dożywocie bez możliwości skrócenia kary, ma też przekazać 50 tys. rupii (ok. 2,5 tys. zł) rodzicom ofiary.

– Sprawa wyszła na światło dziennie, gdy ofiara zaczęła wymiotować – powiedział dziennikowi Suresh Chandra Prasad, specjalny prokurator przydzielony do śledztwa. – Rodzice wzięli ją do lekarza, który przy badaniu odkrył, że jest ona w ciąży – tłumaczył, dodając, że sąd zezwolił na aborcję.

Rodzice dziewczynki zgłosili sprawę we wrześniu 2018 r. 29-letni nauczyciel wysyłał dziewczynkę do pokoju dyrektora pod pretekstem oceny szkolnych prac. Według prokuratury dziecko było tam gwałcone przynajmniej sześć razy w ciągu dwóch miesięcy przez 31-letniego dyrektora szkoły.

W lutym 2020 r. sąd w Delhi skazał 12 osób na dożywocie za trwające pięć lat tortury i gwałty na 42 dziewczynkach w domu dziecka w stanie Bihar. Sąd nie zdecydował się na zastosowanie kary śmierci, a na ławie oskarżonych zabrakło urzędników nadzorujących placówkę.

Pod koniec kwietnia 2018 r. Indie wprowadziły karę śmierci za gwałt na dzieciach poniżej 12. roku życia. Zmiany w prawie wprowadzono po protestach w największych miastach kraju, gdy w okręgu Kathua brutalnie zgwałcono i zamordowano 8-letnią dziewczynkę.

Asifa Bano, muzułmańska dziewczynka z grupy koczowników, została porwana, uśpiona i była gwałcona przez tydzień przez 61-letniego hinduskiego kapłana oraz dwóch policjantów. Trzech innych policjantów zacierało ślady, niszcząc dowody przestępstwa. Gwałcicieli bronili m.in. dwaj stanowi ministrowie z rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP).

Rząd premiera Narendry Modiego z BJP potępił gwałt i zabójstwo. Już po kilku dniach od rozpoczęcia demonstracji poprzez rządowe rozporządzenie wprowadzono karę śmierci.

źródło:PAP, polsatnews.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*