18-latek molestował 6-latkę. Sąd nie zgodził się na jego aresztowanie

18-letni mieszkaniec powiatu otwockiego molestował seksualnie sześciolatkę. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, ale sąd go nie uwzględnił. – Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu – powiedziała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Sprawę molestowania 6-letniej dziewczynki przez 18-letniego mieszkańca powiatu otwockiego opisała “Linia Otwocka”. Jak podała, dziewczynka nie jest spokrewniona z nastolatkiem, mimo że mieszkali pod jednym dachem razem z rodziną.

Niedawno dziecko zaczęło inaczej się zachowywać, co bardzo zaniepokoiło mamę. “Kiedy kobieta odkryła, że córka doświadczyła molestowania, zgłosiła sprawę policji. Okazało się, że 18-latek, który z nimi mieszkał, molestował seksualnie dziewczynkę” – napisała “Linia Otwocka”.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego dotyczącym osoby poniżej 15. roku życia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura w sprawie 18-latka skierowała do otwockiego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, ale sąd go nie uwzględnił. -Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu – powiedziała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Jak dodała wobec 18-latka zastosowano dozór policyjny. Nie może on też kontaktować się z pokrzywdzoną dziewczynką.

źródło:PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*