Uwięzili, okradli i dręczyli 21-latka. Koszmar trwał 4 dni

Nawiązana w sieci internetowej znajomość okazał się zgubna dla 21 -latka z powiatu puckiego. Kryminalni zatrzymali w Chełmży pięć osób. Cztery z nich usłyszały zarzuty m.in. pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Teraz sprawcom może grozić od 3 do 12 lat więzieni.

 26 lutego   policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu doprowadzili do toruńskiego sądu czterech zatrzymanych, którym  śledczy zarzucili  m.in. pozbawienie wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem.

Historia pokrzywdzonego, który zawiadomił policjantów o całym zdarzeniu zaczęła się w internecie. Mężczyzna zamieszkujący z powiecie puckim nawiązał  znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży.  Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów jakie mogą zrobić w internecie i  wspólnie na tym zarobić. Znajomy z sieci  zaprosił 21 – latka znad morza do Chełmży. Ten zdecydował się przyjechać pociągiem. 20 lutego z dworca odebrał go gospodarz wraz ze znajomymi.  Potem udali się do jego domu.

Niestety sytuacja z upływem bezpośrednich rozmów przybrała zupełnie inny niż umawiany i opisywany wcześniej  wymiar. Mieszkanie 25 – latka z Chełmży odwiedzały kolejne osoby. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu laptopa i dwa  telefony.  Próbowali nakłonić go,  aby zaciągnął pożyczki przez internet.  Kiedy ten nie chciał tego zrobić próbowali go do tego zmusić siłą i w okresie od 20  do 23 lutego  uniemożliwiali mu opuszczenie chełmżyńskiego mieszkania. W końcu pokrzywdzonemu udało się zawiadomić o wszystkim policję.

Zawiadomieni o wszystkim kryminalni,  we wtorek i środę zatrzymali do tej sprawy pięciu mężczyzn. Czterech z nich usłyszało m.in. zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonanego na jego osobie rozboju. Zatrzymani to 25,23,20 i 19- letni mieszkańcy gminy Chełmża. Za dokonane czyny może im grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*